Sağlık Bakanımız Sayın Dr. Ahmet Demircan ve Valimiz Sayın Osman Kaymak, Afrin'de devam eden Zeytin Dalı Harekâtı sırasında, PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütü unsurları ile girilen çatışmada şehit olan, Piyade Uzman Çavuş Burak Akalın’ın 11.02.2018 Pazar günü Çarşamba ilçesi Epçeli Mahallesi’nde ikindi namazına müteakip düzenlenen cenaze törenine katıldı. 
                                                                               Şehitimizin cenaze namazı, Çarşamba ilçesi Epçeli Mahallesi Camii’nde Sağlık Bakanımız Sayın Dr. Ahmet Demircan ve Valimiz Sayın Osman Kaymak, Samsun Milletvekilleri, Akif Çağatay Kılıç, Çiğdem Karaaslan, Orhan Kırcalı, Fuat Köktaş, Hasan Basri Kurt, Erhan Usta, Kemal Zeybek,Kaymakamımız Mustafa GÜNEY, Garnizon Komutanı Topçu Albay Recep Ali Üstün, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf ziya Yılmaz, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç, Vali Yardımcısı Sezgin Üçüncü, İlçe Kaymakamları, İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz, İl Jandarma Komutanı J. Kıdemli Albay Ünsal Ağaoğlu, ilçe belediye başkanları, askeri, adli ve mülki erkan, kamu kurum ve kuruluş müdürleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluş temsilcileri, şehidimizin yakınları ve binlerce vatandaşın katılımı ile öğle namazına müteakip kılındı.  
 
                                                                             İl Müftüsü Veysel Çakı tarafından kıldırılan cenaze namazının ardından dua yapıldı ve helallik alındı. Daha sonra Şehitimizin naaşı askerlerin omuzunda cenaze aracına konularak defnedilmek üzere Çarşamba ilçesi Epçeli Mahallesi mezarlığına götürüldü. Burada Piyade Uzman Çavuş Burak Akalın’ın naaşı, okunan Kur'an-ı Kerim ve dualar eşliğinde Epçeli Mahallesi mezarlığındaki aile kabristanlığında toprağa verildi.
 
                                                                              Defin töreninin ardından Sağlık Bakanımız Sayın Dr. Ahmet Demircan, Aziz Şehitimizin naaşına sarılı şanlı bayrağımızı ve şehitimizin fotoğrafını babasına teslim etti. Cenaze töreninin ardından Sağlık Bakanımız Sayın Dr. Ahmet Demircan ve Valimiz Sayın Osman Kaymak, şehitimizin ailesine ve akrabalarına baş sağlığı dileklerinde bulunarak, acılarını paylaştı.                       
 
        
 
ÇARŞAMBA KAYMAKAMLIĞI
 
Adres         : Çay Mahallesi Cemil Şensoy Caddesi No.2
 
                     55500-Çarşamba SAMSUN
 
Telefon      : 0 362 833 10 07
 
Faks           : 0 362 833 42 68
 
E-Mail        : carsamba@carsamba.gov.tr